בואינג 767

על מטוס, מנהרת רוח וסריקה תת מילימטרית


במטוסים יש משמעות אדירה למבנה הגיאומטרי של גוף המטוס ושל הכנפיים שלו. הדבר משפיע על עילוי המטוס, היציבות שלו, צריכת הדלק ועוד. לכן, כאשר מוסיפים אבזרים על גבי מטוס קיים לאחר שהוא יצא מפתח המפעל חייבים לדעת במדויק את גיאומטריית המטוס על מנת לבחון במדויק את השפעת האביזר על התנהגות המטוס.

תוצרים מודל Solid תלת מימדי של מעטפת המטוס המלאה, מודל STP של אזורים ספציפיים, TrueView
תחומים
טכנולוגיות
סריקת לייזר תלת מימדית של מטוסים
דיוק של 1 מ"מ מקצה לקצה של המטוס
"ענן הנקודות" של מטוס באוינג 767
סריקת לייזר תת מילימטרית- פנים המטוס
סריקה בדיוק תת מילימטרי של בית הגלגל

אחד מלקוחותינו עוסק בתחום ההתקנות של אביזרים על גבי מטוסים. כאשר הוא נדרש להתקין מערכת חיצונית על גבי מטוס קיים הוא רצה לקבל מיפוי מדויק של מעטפת המטוס. הוא פנה אלינו על מנת שנבצע עבורו סריקה ברמת דיוק גבוהה מאוד (תת מילימטרית) של מעטפת המטוס, במקרה זה של מטוס Boing 767.

נתבקשנו לבצע את הסריקה ברמת דיוק גבוהה ביותר על מנת לאפשר בניית מודל 3D אמין ומדוייק של כל מעטפת המטוס שתשמש לצורכי חישובי זרימה. מעבר לכך, נתבקשנו לספק מודל גיאומטריה מקומי באזורים ספציפיים לצורכי תיאום התקנת מתאמים על גבי ה SKIN של המטוס.

הסריקה, שבוצעה במדינה אירופאית, נעשתה עם מערכת סריקה מסוג Surphaser SHX 25 והתאפיינה ברעש נמוך מ 0.3 מ"מ ובדיוק של 1 מ"מ מקצה לקצה של המטוס שאורכו כ 55 מטרים ומוטת כנפיו כ 48 מטרים.

 

מעבר למודלים שסופקו ללקוח יצרנו עבורו צפיין TrueView המאפשר לו לראות מרחוק על גבי כל מחשב את תוצרי הסריקה בנורמה תלת מימדית 360 מעלות מכל אחת מ 70 עמדות הסריקה שהקמנו לטובת הפרויקט

arrow
חזרה למעלה

תפריט נגישות