רחוב האומן- ירושלים

פרויקט תלפיות


רחוב האומן בירושלים הוא הרחוב המרכזי של אזור התעשייה הסואן בתלפיות. זהו גם הרחוב בו התחיל לפעול בשנות ה 90 מועדון "האומן 17" המיתולוגי וזהו גם הרחוב בו פתח רמי לוי את סניף הדיסקאונט הגדול הראשון של הרשת. בימים אלה הופך רחוב האומן בירושלים להיות גם הרחוב הראשון בישראל שנסרק בסריקת לייזר תלת ממדית ועבר מידול תלת ממדי מלא במתודלוגייית BIM כחלק מפרויקט שדרוג תשתיות שמבצעת ברחוב חברת "עדן לפיתוח כלכלי בירושלים".

תוצרים 3D Revit Model, AutoCad Civil3D Topo Surface, Jet Stream
טכנולוגיות ,
סריקת לייזר תלת ממדית רחוב האומן ירושלים
חלקים מן המודל התלת ממדי של רחוב האומן
מודל BIM רחוב האומן בירושלים
כך נראית סריקת לייזר תלת ממדית של רחוב האומן
מודל BIM תלת ממדי של רחוב האומן.
"ענן נקודות" של רחוב האומן בירושלים- מבט על

רחוב האומן שבשכונת תלפיות בירושלים עובר בימים אלו שיקום, חידוש ושדרוג תשתיות מסיבי (כחלק מפרויקט רחב יותר עליו תוכלו לקרוא כאן). חברת עדן לפיתוח כלכלי בירושלים אשר אחראית על הפרויקט מטעם עיריית ירושלים בחרה לנהל את הפרויקט כולו במתודולוגיית BIM, אשר, כחלק מן המתודולוגיה, מאפשרת לכל המעורבים בפרויקט להתנהל ולעבוד במודל תלת ממדי משותף. (עוד על BIM, משמעות ויתרונות תוכלו לראות כאן או לדבר עם מנהל מחלקת ה BIM שלנו- צרו קשר עכשיו ב info@mabat3d.com)

חברת אפשטיין ניהול פרויקטים אשר אחראית על ניהול ותיאום ה BIM בפרויקט פנתה אלינו על מנת שנסייע בהקמת המודל התלת ממדי של הרחוב. הדרישה מן המודל הייתה בראש ובראשונה שיהיה מודל BIM (בניגוד למודל תלת ממדי גיאומטרי בלבד אשר אינו מוכוון למתודולוגיית BIM) וכן שיהיה מודל מלא שיכיל באופן מדויק את הרחוב על כל התשתיות, התכסית, והטופוגרפיה הקיימים בו.

אורך המקטע שנדרש למידול הוא כ 1,100 מטרים והמרחב שהוגדר כמרחב הדרוש לסריקה, למיפוי ולמידול הוגדר כמרחב שבין חזיתות המבנים שמשני צידיו (כ- 25 מטרים רוחב). במפרט המדידה הוגדרו כל האלמנטים הקיימים ברחוב ככאלה שצריכים להופיע במודל. אלמנטים אלה כוללים, בין היתר, חזיתות המבנים, הכביש לכל אורכו ורוחבו כולל סימוני הדרך, מדרכות, שילוט ותמרורים, רמזורים, פיתוח, שוחות, ארונות תשתית, ברזי מים, ריהוט רחוב ולמעשה כל האלמנטים האדריכליים, המבניים והתשתיתיים הקבועים אשר קיימים במרחב. מעבר לכך כולל המודל את כל הנתונים הסטטוטוריים של המרחב הנסרק (גושים, חלקות, בעלות על נכסים, ייעודי קרקע וכו'…)

בפרויקט זה, כמו בכל הפרויקטים שלנו, העבודה חולקה לשני שלבים עיקריים- עבודת השטח שבה מתבצעת הסריקה ואיסוף הנתונים הפיזי בשטח והשלב השני הוא השלב המשרדי בו נעשה עיבוד החומר, הכנתו למידול, בניית מודל וסינכרון כל הנתונים ביחד למודל אחוד, מלא ומדוייק.

ברחוב סואן כמו רחוב האומן אשר פעיל ועמוס בתנועת רכבים ואנשים במשך מרבית שעות היום, ביצוע הסריקה מאתגר במיוחד. על מנת לבצע את איסוף הנתונים באופן מהיר ומלא ככל האפשר, שני צוותי סריקה החלו לעבוד בשעות הבוקר המוקדמות (מאוד) לפני שירושלים והרחוב מתעוררים. הצוותים עבדו במקביל משני צידי הרחוב על מנת להשלים מהר ככל האפשר את איסוף הנתונים. סה"כ הוקמו מעל ל 500 עמדות סריקה ונאספו מעל ל 100 גי'גה בייטים של דאטה.

צוותי האדריכלים שלנו עיבדו את נתוני הסריקה לכדי מודל תלת ממדי מלא של הרחוב. בבנייה של מודל תלת ממדי שמכוון להיות מודל BIM אמיתי יש משמעות גדולה לאופן בו בונים את המודל. בניית המודל התנהלה בסינכרון בין מנהל מודל ה BIM של מבט טכנולוגיות בתלת ממד ובין מנהלת ה BIM בחברת אפשטיין ניהול פרויקטים תוך שנלקחים בחשבון כל השיקולים, הצרכים והיכולות הטכניות והטכנולוגיות של כלל משתתפי הפרויקט.

למידע מקיף ורחב יותר על הפרויקט, אופן ניהולו, אופן ביצוע הפרויקט ועל התמחותינו בהקמת מודל As Made מוכוון BIM אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר ב 04-8577385 או במייל info@mabat3d.com

 

יזם עדן חברה לפיתוח כלכלי לירושלים
ניהול פרויקט אפשטיין ניהול פרויקטים
אדריכלות קימל אשכולות
arrow
חזרה למעלה