מיפוי כבישים ותשתיות בסריקת לייזר תלת ממדית

ברוכים הבאים לפפואה


פפואה גיניאה החדשה היא יעד אקזוטי של נופים, תרבות מסורתית של השבטים המקומיים ופעילות געשית וטקטונית רבה. הגיאודטים שלנו התמודדו בגבורה גדולה עם כל אלה כאשר ביצעו מיפוי של תשתיות כביש מקומי באמצעות סורק לייזר תלת ממדי שהורכב על רכב ארבע על ארבע.

תוצרים חתכים מקומיים, מפה טופוגרפית, פנורמות 360
מיפוי תשתיות
סריקת לייזר רכובה
מיפוי כבישים בסריקת לייזר תלת ממדית
"ענן נקודות" של הכביש וסביבתו
מערכת מיפוי מורכבת על רכב
מיפוי טופוגרפייה קשה בתנאי שטח מאתגרים

במסגרת פעילות של חברה ישראלית לסלילה ולשיפוץ של כביש ראשי באורך 85 ק"מ בפפואה גיניאה החדשה נתבקשנו לבצע מיפוי מלא ומפורט באמצעות סריקת לייזר תלת ממדית של תוואי הכביש ושל הסביבה הצמודה לו משני צידיו.

הפרויקט התאפיין בתנאי עבודה מאתגרים במיוחד. טופוגרפיית כביש קשה, מיקום פיזי מרוחק ובנגישות מוגבלת ומעל הכל, קליטת GPS מוגבלת.

עקב התנאים הקשים נוצר הכרח בסיום המיפוי בזמן קצר ביותר. על מנת לעמוד בלוח הזמנים המאתגר ועל מנת להיות בטוחים שהמיפוי הוא מלא ומדוייק ולמנוע את הצורך בביקורים חוזרים באתר למדידות השלמה, בחרנו לבצע המיפוי בסריקת לייזר תלת ממדית. מיפי תשתיות הכביש נעשה אמצעות מערכת LIDAR מתוצרת חברת Riegel, המערכת הוצבה על ג'יפ Land Rover בהסעתו של נהג מקומי.

סריקת הלייזר הושלמה ביום אחד בו נסענו את תוואי הכביש המשובש מאוד 4 פעמים.

;

מתוצרי סריקת הלייזר התלת ממדית הפקנו מפה מלאה ומפורטת בקנ"מ 1:250 וחתך בכל 20 מטרים. בצידי הכביש באזורים בהם הטופוגרפיה קשה במיוחד ושהוגדרו על ידי המזמין, ביצענו חתכים מקומיים. מעבר למפה הנ"ל, סיפקנו למזמין גם צילומים פנורמיים לשימושו בויזואליזציית המיפוי, הצילומים מעוגנים לאותה מערכת קואורדינטות של המפה ומסייעים בהבנת השטח.

חושבים שהפרויקט הזה מעניין? אז הנה עוד פרויקט (הפעם מהארץ) בו ביצענו מיפוי תוואי כביש ותשתיות. פרויקט ייחודי וראשון מסוגו בארץ

צריכים סיוע במיפוי תשתיות, מתכננים פרויקט מורכב? נשמח לסייע, צרו קשר

arrow
חזרה למעלה