איצטדיון בלומפילד

על בטון, קונסטרוקציות ברזל וכדורגל


איצטדיון בלומפילד המחודש נמצא בשלבי סיום של פרויקט השיפוץ והשדרוג המשמעותי שעבר. שמחנו לקחת חלק בפרויקט תוך סיוע לחברת י.ח הגבעה עבודות מתכת במיפוי האיצטדיון ומידול תלת ממדי שלו על מנת לסייע בתכנון הקונסטרוקציה הנושאת של הקירוי ושל החיפוי החדש של האיצטדיון

תוצרים מודל 3D, סימון נקודות להתקנה, מיפוי AS MADE
תחומים , ,
סריקת לייזר תלת ממדית

אצטדיון בלומפילד ביפו הוא "מקדש" של כדורגל. לאצטדיון, מגרשן הביתי של שלוש הקבוצות התל אביביות, היסטוריה עשירה של כדורגל ורגעים דרמטיים, והוא נבחר לא פעם כאהוד ביותר בקרב ציבור אוהדי הכדורגל בישראל. בשנת 2013 יצא לדרך המכרז והחל המהלך לשיפוץ ולשדרוג האצטדיון והכנתו, בין היתר, לעמידה בסטנדרטי האירוח של אופ"א. בימים אלו נמצאות העבודות בשלבי סיום ועונת 2019/20 תשוחק (לפחות בחלקה) על כר הדשא באיצטדיון החדש שתוכנן על ידי משרד מנספלד קהת אדריכלים.

כחלק מתהליך השדרוג הוכפלה קיבולת האיצטדון פי שניים מ 14,500 ל 29,000 צופים, לאיצטדיון נוספת מעטפת חיפוי דקורטיבית וחלק מן היציעים מקבלים קירוי.

חברת הגבעה עבודות מתכת נבחרה לבצע את החיפוי הדקורטיבי ואת הקירוי באצטדיון. שמחנו לקבל מהם בקשה לסיוע במדידת ומיפוי האיצטדיון על מנת לאפשר להביא להשלמתו המוצלחת של הפרויקט.

קונסטרוקציית הגג מותקנת על עמודים וסנפירי בטון בהיקף האיצטדיון. על גבי העמודים הוטמעו פלטות מתכת וטבעות שאליהן מתחברת הקונסטרוקציה. נתבקשנו לבצע מיפוי תלת ממדי מלא של הבטונים בהיקף האיצטדיון ולמפות את אותן טבעות ופלטות מתכת. המדידה המדויקת תסייע לחברת הגבעה לעדכן את תכנון הקונסטרוקציה בהתאם למצב הקיים בשטח ולוודא התאמה ומיקום נכונים.

בהיקף האיצטדיון העמדנו כ- 100 עמדות סריקת לייזר תלת ממדית ברזולוציה גבוהה על מנת לקבל כיסוי מלא של כל הבטונים בהיקף האיצטדיון. סרטון קצר של "ענן הנקודות" תוכלו לראות כמה שורות למעלה.

כדאי לשים לב ולהתייחס לכך שענן הנקודות מראה את האיצטדיון באופן תלת ממדי מלא וכל נקודות המדידה הן נקודות הנדסיות ממוקמות ברשת קואורדינטות וניתנות למדידה, באופן זה המיפוי הוא מיפוי מלא, אמין ומדויק שמאפשר תכנון על בסיס הבנה וידע של המצב הגיאומטרי בשטח.  מתוצרי הסריקה ("ענן נקודות") הקמנו מודל Revit תלת ממדי של קונסטרוקציית הבטון של האיצטדיון עליו מיקמנו גם את אותן פלטות מתכת.

המודל הועבר למחלקת התכנון בחברת הגבעה ועל בסיסו בוצע תכנון מפורט ומדויק של הקונסטרוקציה. לאחר ייצורה של הקונסטרוקציה היא הועברה בחלקים אל האתר והונפה אל המקום. המיפוי והמידול המדויקים איפשרו התקנת הקונסטרוקציה במקטעים שלמים, ללא טעויות ותיקונים. חסכון משמעותי של זמן ושל כסף

 

הנה כאן בלינק הזה וכלו לקבל הצצה אל המודל התלת ממדי https://autode.sk/2XSHQGt

 

אדריכלות מנספלד קהת אדריכלים
קונסטרוקציה וחיפויים י.ח הגבעה עבודות מתכת
arrow
חזרה למעלה