Con(scan)truction- פתרונות מתקדמים לענף הבנייה


לאחר שעבדנו בעשרות פרויקטים בעולם הבניה, פיתחנו סל מוצרים מגוון, מקיף ומקצועי שנותן מענה למגוון האתגרים הייחודיים איתם מתמודד עולם הבנייה. סל השירותים שלנו מבוסס על טכנולוגיות המיפוי, המידול ועיבוד הנתונים שלנו ומאפשר לנטרל חלק ניכר מאי הוודאות ומן השינויים התכופים והעבודות החוזרות בפרויקט בניה, לכל אורכו.

מיפוי מבנים תלת מימדי
סריקת מתחם עזריאלי שרונה בתל אביב

שלב התכנון:

– מידע מלא  בשיטת העבודה של מבט ניתן לראות ולמפות את כל האלמנטים הפיזיים של המבנה; כל נקודה נראית, ניתנת למיפוי. הגופים נסרקים באופן מערכתי ולא נקודתי ומספקים תיעוד מצב קיים מלא ותלת מימדי

תיעוד (As Built) לצרכי תכנון– תיעוד והבנת המצב במבנים קיימים, הכרחי בשלב הראשוני על מנת לבצע תכנון נכון, שמיש ויעיל של השינויים/הרחבות. לאחר ביצוע סריקת הלייזר ניתן להעביר ללקוח תוכניות דו מימדיות ו/או מודל תלת מימדי מפורטים ומלאים. כמו כן, נוכל לספק תמונות פנורמיות הנדסיות של המבנה על גביהן ניתן לבצע מדידות, לאבחון בעיות ולייצר מידע ניהולי.

מדידת תלת מימדית בלייזר

 

 שלב הביצוע:

ליווי תהליך הבנייה באמצעות סריקות לייזר תקופתיות הוא שירות מתקדם שמאפשר ניהול תהליך הבניה באופן חכם יותר, יעיל יותר ובעיקר, חסכוני יותר.

עוצמתו העיקרית של הליווי תבוא לידי ביטוי בבקרת איכות של תהליך הבניה ומניעת אירועי עבודה חוזרת (Rework). הנה כמה דוגמאות לשימושים על קצה המזלג:

בקרת ביצוע השוואה בין המתוכנן (As Planned) לבין הקיים (As Built) איתור חריגות בין הביצוע בפועל למתוכנן. האיתור מתבצע על ידי הלבשת ענן הנקודות הנוצר מסריקת הלייזר על גבי התוכניות ו/או המודל התכנוני. חריגה כזו מאותרת, מסומנת ומועברת להמשך טיפול לידי הלקוח.

– התאמה למפרט/תקן בנייה: ניתן  לבחון ולאבחן, בין היתר, התאמת הגיאומטריה לדרישה- מישורות חזיתות/קירות/רצפות, מיקום, גודל וצורת: פתחים, עמודים, קורות, גדלי חללים.

בחינת ניצבות ומקביליות של פירי מעליות– איתור בעיות בפיר המעלית עדיף שייעשה לפני התקנתה. לאחר סריקת פיר המעלית "נעביר" בתוכה מעלית וירטואלית על מנת לוודא שאכן הפיר יכול לקבל את המעלית המתוכננת. במקרה של קושי נספק למזמין תכניות מפורטות של איזורי סיתות מדוייקים כדי לאפשר מיקוד בטיפול.

– בטיחות– איתור תקלות וסכנות. זיהוי וניטור סיכונים, מפגעים, תקלות/עבירות בטיחות.

– תיעוד ומיפוי של מערכות ופונקציות חשובות במבנה– התיעוד מתבצע לפני שהמערכות נסגרות מאחורי הנמכות תקרה או יציקות רצפה, למשל, וממנו מופקים מודל תלת מימדי/תכניות D2 וכד' לתיעוד שיאפשר טיפול עתידי.

תכנון קירות מסך וחיפויים– מיפוי חזיתות לצרכי תכנון והתקנת חיפוי אבן, חיפוי פח, קירות מסך וכו'. איתור חריגות ממישור הקיר, תכנון Shop Drawings ועוד……

 

מידול תלת מימדי בתוכנת רוויט

שלב המסירה:

מידע משמעותי ובעל ערך רב לשימוש לכל אורך חיי הבניין

מודל ענן הנקודות הוא כלי עוצמתי מאוד אשר ניתן למזג לתוכו אינפורמציה רבה הרבה מעבר ל"מה שרואים". בסיום התהליך לאחר שנסתיימו כל הסריקות מתקבל תיעוד AS MADE תלת מימדי של כל המבנה. את תוצרי הסריקה ניתן להפוך למודל Revit או AutoCAD תלת מימדי. המודל התלת מימדי יכול לשמש כבסיס לתיעוד, הבנת וניהול המבנה.

על גבי המודל ניתן להלביש שכבות של אינפורמציה ולהפוך את המודל הויזואלי התלת מימדי לתיק תיעוד דיגיטלי, דינמי וחכם. למשל:

– העברת המידע לצרכי ניהול מבנים ונכסים– המודל המתקבל יכול להתממשק עם מערכות ניהול הנכסים הקיימות

– השתלבות טבעית לעבודה במודל BIM– בין אם הפרויקט מנוהל מתחילתו בתפיסת BIM ובין אם רוצים להעביר את המידע למודל תלת מימדי חכם בדיעבד, את כל המידע המתקבל מן הסריקות ניתן להעביר למודל BIM תלת מימדי.

 

רוצים לקבל פרטים נוספים? צרו איתנו קשר כבר עכשיו

info@mabat3d.com  // 04-8577385 //050-3376670

arrow
חזרה למעלה